zabieg depilacji laserowej

Przygotowanie do depilacji laserowej

 

 1. Zabiegi depilacji laserowej można wykonywać przez cały rok. Szczególną uwagę należy zachować w okresie wiosenno-letnim, gdy skóra jest szczególnie narażona na promieniowanie UV poprzez jej odpowiednią ochronę.
 2. Skóra powinna być ogolona. Nie wolno usuwać włosów depilatorem, woskiem czy pęsetą, jak również stosować kremów do depilacji.
 3. Należy zadbać o to, by skóra nie była wysuszona, ani podrażniona.
 4. Przed zabiegiem należy odstawić zioła (nagietek, dziurawiec) oraz herbatki wyszczuplające.
 5. Tydzień przed zabiegiem nie wolno złuszczać skóry kremami, lekami i za pomocą peelingów.
 6. Tydzień przed zabiegiem nie można też wykonywać kosmetycznego oczyszczania twarzy.
 7. Przeciwwskazaniem do zabiegu są:

– ciąża i okres karmienia piersią

– świeża opalenizna

– fotodermatozy i choroby pęcherzowe skóry

– aktywne infekcje bakteryjne, wirusowe, grzybicze skóry

– przerwana ciągłość naskórka

– świeże zabiegu chirurgiczne

– przyjmowanie leków światłouczulających

– terapia doustna retinoidami (Roaccutane)

– bielactwo, łuszczyca

– rozrusznik serca

 

Przebieg zabiegu depilacji laserowej

 

Zabieg  depilacji laserem VECTUS™ jest niezwykle krótki np. usunięcie owłosienia pod pachami zabiera 1 minutę , w innych miejscach trwa  od kilku do kilkunastu minut. W przypadku depilacji laserem VECTUS™ nie ma konieczności wykonywania próby laserowej lub innych badań. Przed przystąpieniem do zabiegu analizowane są następujące parametry :  grubość włosa,  jego kolor, gęstość włosów na obszarze poddanym zabiegowi oraz najważniejszy parametr – fototyp. Fototyp ustalany jest na skórze czytnikiem dotykowym SKINTEL™, który  pokazuje wskaźnik aktywnej melaniny w skórze. Odczyt poziomu aktywnej melaniny przesyłany jest następnie do platformy VECTUS™. Na tej podstawie ustawiane są parametry zabiegu.

Od tego jaki obszar będzie poddany zabiegowi, zależy wielkość  głowicy, która zostanie zastosowana. Może być zastosowana duża  głowica – np. na plecach – albo mała, precyzyjna głowica, której używa się do depilacji np. wąsika. Głowica  przykładana jest do skóry i przekazuje do niej impulsy światła. Komfort pacjenta w czasie zabiegu zapewnia nie tylko bardzo szybkie tempo pracy lasera, ale również zastosowana w głowicach technologia ADVANCED CONTACT COOLING. Dzięki niej skóra chłodzona jest przed, w trakcie i po emisji światła. W rezultacie wyczuwalność ciepła w trakcie zabiegu jest minimalna, a sam zabieg jest nie jest bolesny.

 

Efekty depilacji laserowej

 

Zabieg laserowego usuwania owłosienia daje efekt na zawsze. Laser VECTUS™niszczy nie cebulki lecz komórki macierzyste, z których są one wytwarzane. Daje to pewność, że włosy zniszczone podczas depilacji nigdy nie odrosną.

Pierwsze efekty zabiegu widać już po pierwszym z nich. Dla ich maksymalizacji i osiągnięcia pełnego zadowolenia warto jednak zdecydować się na zalecaną przez specjalistów serię. Stosuje się przeciętnie do 4 zabiegów w odstępach 4 do 10 tygodni. Ilość zabiegów uzależniona jest od indywidualnych cech pacjenta.

 

 

Postępowanie po zabiegu depilacji laserowej

 1. Bezpośrednio po zabiegu może pojawić się zaczerwienienie, będące efektem podrażnienia skóry na obszarze poddanym depilacji. Powinno szybko ustąpić, najpóźniej  po kilku godzinach,
 2. Nie należy stosować na podrażnionej skórze żadnych kosmetyków na bazie spirytusu.
 3. Jeśli depilowane były pachy, nie można też stosować dezodorantów do czasu ustąpienia zaczerwienienia.
 4. Bezpośrednio po zabiegu nie można korzystać z basenu lub sauny.
 5. Jeśli poddany depilacji fragment ciała będzie eksponowany na słońcu, konieczne jest zastosowanie kremów z wysokimi filtrami 50+.
 6. Kosmetyki, leki złuszczające, zioła i leki światłouczulające nie powinny być stosowane co najmniej dwa tygodnie po zabiegu.