Aktualności, Pierwsza Pomoc, Wydarzenia

XIX Dni Rataj 2 czerwca 2019 roku

Zapraszamy na nasze stoisko podczas XIX Dni Rataj, które odbędą się w dniu 2 czerwca w Amfiteatrze nad Wartą na Osiedlu Piastowskim. Podczas wydarzenia rozwiniemy pełen wachlarz naszych możliwości realizowanych w ramach Wolontariatu Pierwszej Pomocy „Ratuję, bo potrafię!”.
Punktem centralnym będzie nasz Namiot Medyczny, który na pewno będzie widoczny z każdego miejsca. Jest to o tyle ważne, że będzie w nim znajdował się punkt zabezpieczenia medycznego wyposażony w profesjonalny sprzęt ratujący życie. Nasz personel (ratownik medyczny/lekarz i ratownik kwalifikowanej pierwszej pomocy) będzie dbać o bezpieczeństwo wszystkich uczestników tego wydarzenia.
Mamy nadzieję, że nie będzie takiej konieczności, dlatego przygotowaliśmy atrakcje – przez cały czas będziemy koło naszego namiotu udzielać instruktaży pierwszej pomocy z wykorzystaniem sprzętu ćwiczebnego. Będziemy uczyć ucisków klatki piersiowej, obsługi defibrylatora, układania w pozycji bezpiecznej, sprawdzania czynności życiowych i nie tylko. Dla chętnych dzieci będziemy robić pokazy unieruchamiania z wykorzystaniem pediatrycznej deski ortopedycznej
Ale to jeszcze nie wszystko – w namiocie będziemy prowadzić badania profilaktycznebędziecie mogli zbadać sobie poziom cukru, cholesterolu, kwasu moczowego, zmierzyć ciśnienie tętnicze, sprawdzić pracę serca za pomocą mobilnego urządzenia badającego krzywą EKG
Nasz udział w tym wydarzeniu, które jest jedną z naszych propozycji dla poznańskich rodzin w ramach Poznańskie Dni Rodziny 2019 współfinansowany jest ze środków budżetowych Miasta Poznań. Działania naszego Wolontariatu wspólfinansowane są z dotacji Fundacja Batorego. Sprzęt ratowniczy, diagnostyczny i ćwiczebny zakupiony został z dotacji Fundacji PZU i w ramach programu prewencyjnego Pomoc to Moc – społeczna odpowiedzialność PZU oraz Fundacji Tesco Polska (Program Decydujesz, pomagamy)