Aktualności

Wyróżnienie w konkursie Wolontariusz Roku 2018

Kim są Wolontariusze?

To osoby, którym się chce, które pomimo przeciwności, zmęczenia, problemów, ciągle idą do przodu, pokonują kolejne zakręty, rozwiązują kolejne węzły po to, by móc pomóc kolejnej osobie. To osoby, dla których nic nie jest straszne, dla których czas wolny to czas, gdy pracują nad zwiększaniem możliwości skutecznego działania na rzecz innych. To ludzie, którzy cały czas robią coś nie dla powiększania swojego stanu posiadania tylko po to, by mieć więcej złotówek, za które będą mogły jeszcze skuteczniej i dla jeszcze większej grupy ludzi w potrzebie, działać.

W dniu dzisiejszym, w Sali Ziemi MTP było ich święto, ściśle związane z Międzynarodowym Dniem Wolontariusza (5.12).

Wszystkim wyróżnionym, nagrodzonym, wszystkim obecnym i nieobecnym, wszystkim Wolontariuszom Wielkopolski składamy życzenia i podziękowania za ich trud. I cieszymy się, bo wśród wyróżnionych na scenie znalazła się dzisiaj nasza Prezes.

  • To wielki zaszczyt być jedną z tej ogromnej rzeszy ludzi dobrej woli, którzy po prostu maja swoje serca na dłoni. I bardzo się cieszę, że mogę przyczynić się do tego, by te serca, tak cenne i potrzebne, czuły się bezpieczniej i żeby dłużej skutecznie mogły bić dla ludzi, którym ich właściciele niosą uśmiech każdego dnia.