Aktualności, aktualności trans, Wydarzenia

Współpraca

[Anna Maria]W dniu wczorajszym, w gabinecie Prorektor ds Kształcenia Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi podpisałam umowę o współpracy z Panią Dr Sylwią Rydz o współpracy pomiędzy Akademią i naszą Fundacją.

W ramach współpracy zajmiemy się przede wszystkim tematyką transpłciowości. W powstałym na kierunku psychologia kole studenckim dodany zostanie ten temat i będziemy dążyć do wdrożenia badań w tym zakresie.

Podczas wczorajszej rozmowy zwróciłam uwagę na konieczność podjęcia tematu ekspresji płciowej studentów transseksualnych, czyli wpisów w indeksach, wirtualnym pokoju studenta, na platformie Polskiego Uniwersytetu Wirtualnego. Wskazałam też na problem toalet i szatni. Spotkałam się ze zrozumieniem i tematy te będą omawiane. Szykujemy się także do pierwszego otwartego panelu poświęconego zagadnieniom transplciowości, który odbędzie się w Akademii, a który będziemy wspólnie przygotowywać i prowadzić.

Innym elementem współpracy jest umożliwienie odbywania praktyk studenckich w naszej fundacji  studentom kierunku psychologia, w tym temacie także została podpisana stosowna umowa.

Razem z Panią Dr Sylwią Rydz oraz Prodziekanami kierunku psychologia Paniami Dr Moniką Mularską-Kucharek i Dr Izabellą Michałowską-Wieczorek jesteśmy przekonane, że to początek cennej dla obu stron współpracy, dzięki której świadomość o problemach transpłciowości zostanie znacznie podniesiona w tym konkretnym miejscu, ale nie tylko.

Z kolei dla mnie to szczególnie ważne wydarzenie, gdyż dostałam propozycję, bym moje studia wykorzystała do  prowadzenia badań naukowych w temacie transpłciowości, w których to badaniach dostałam zapewnienie o pełnym wsparciu merytorycznym ze strony Akademii.

Biorąc pod uwagę, co już w fundacji robimy w ramach wspierania osób trans, jest to niewątpliwie bardzo ważne dla nas wsparcie, z którego zamierzamy w pełni skorzystać.

 

Leave A Comment

Your Comment
All comments are held for moderation.