Aktualności

WSPARCIE KOBIET w pandemii.

Warsztaty oraz pomoc psychologiczna, prawna i medyczna dla kobiet uwzględniająca skutki pandemii Covid-19 w odniesieniu do wzrostu skali przemocy i dyskryminacji ze względu na płeć prowadzona będzie przez naszą załogę od 1 kwietnia i potrwa do końca tego roku.

Nałożenie się problemów, jakich doświadczają kobiety po przejściu choroby wywoływanej przez koronawirusa, potęgują i pogłębiają negatywne doznania, jakich doświadczają w związku z sytuacjami przemocowymi i dyskryminacyjnymi. Obserwujemy to w naszych działaniach od początku pandemii, dlatego postanowiliśmy wzmocnić ten obszar naszego wsparcia.

Nasze działania skierowane do kobiet z Poznania obejmują wsparcie indywidualne w postaci wsparcia psychologicznego, prawnego i medycznego. Dyżury telefoniczne jak i stacjonarne pełnić będzie również osoba, która może wesprzeć wiedzą w zakresie wsparcia pomocy społecznej, może wyjaśnić gdzie się udać i pomóc w skompletowaniu listy potrzebnych dokumentów czy informacji. W trakcie trwania projektu odbywać się będą warsztaty otwarte i jeśli uczestniczki wyrażą potrzebę budować będziemy kobiece grupy wsparcia.

Dzięki zasobom, które posiadamy możemy również zapewnić transport medyczny ambulansem z zespołem medycznym na pokładzie. Kompleksowy program wsparcia zbudowany jest o doświadczenie naszej załogi podczas ostatniego roku działań w pandemii.

JESTEŚMY DLA WAS!

Działanie finansowane jest ze środków Urzędu Miasta Poznania. #poznanwspiera