Aktualności

W Sercu Ukrainy

W sercu Ukrainy, gdzie walka o podstawową opiekę zdrowotną może być codzienną bitwą, istnieje grupa transpłciowych kobiet, na których życie wpływa okrutna rzeczywistość. Uwięzione przez ograniczenia wynikające z ich formalnych dokumentów, które nadal identyfikują je jako mężczyzn, stoją w obliczu ograniczenia, jakim jest brak możliwości przekroczenia granicy z Polską lub jakimkolwiek innym sąsiednim krajem.

Ta izolacja uniemożliwia im korzystanie ze specjalistycznych usług zdrowotnych, których potrzebują. Jednak w tej tragicznej sytuacji pojawia się światełko nadziei – karetka pogotowia wspierająca społeczność LGBTQIA+ we Lwowie.

Działając we współpracy z ukraińskimi organizacjami LGBTQIA+, Fundacja Akceptacja utworzyła we Lwowie punkt przyjęć, w którym pacjenci mogą otrzymać opiekę. Ich badania medyczne są transportowane do Polski w celu oceny, a wszelkie niezbędne leki są dostarczane z powrotem do Lwowa.

Karetka była również zaangażowana w ewakuację pacjentów, którzy potrzebowali opieki medycznej podczas transportu. Od Hiszpanii po Niemcy, dotknęli ponad 200 istnień ludzkich, łącząc rodziny i zapewniając niezbędną opiekę.
Americares pomogła wesprzeć ten program, aby zmienić życie najbardziej potrzebujących”

To tłumaczenie postu, który umieściło na swojej stronie Americares, organizacja, która od 2022 roku, od pierwszych tygodni wojny w Ukrainie, wspiera nas pozwalając nieść pomoc medyczną uchodźcom wojennym z Ukrainy.

Post, o którym wspominamy, poświęcony jest jednemu z działań, jakie realizowaliśmy…a właściwie, dzięki kolejnej dotacji Americares, możemy na chwilę wnowić, na rzecz społeczności LGBT+ bezpośrednio we Lwowie.

Szerszy opis znajdziecie na stronie projektu

A my tymczasem powoli szykujemy się do pierwszego z dwóch planowanych wyjazdów do Lwowa. Pierwszy już za kilka dni, ruszamy 27 grudnia…