Vectus vs Light Sheer

Co wyróżnia laser Vectus

Przede wszystkim wydajność. Wszystko dzięki zaawansowanym technologiom, których w laserze LightSheer, LightSheer Duet i LightSheer Desire nie było i nie ma.

Laser VECTUS™ to udoskonalona wersja systemu LightSheer. Amerykańska firma Palomar Medical Technologies 15 lat temu stworzyła laser diodowy LightSheer. W tym czasie grupa naukowców firmy Palomar we współpracy z naukowcami z Harvard University pracowała nad udoskonaleniem technologii, czyli zwiększeniem skuteczności i bezpieczeństwa zabiegu oraz skróceniem czasu trwania zabiegu. W ten sposób powstał innowacyjny, doskonały laser diodowy VECTUS™.

 

VECTUS™ jako jedyny na świecie, wyposażony jest w inteligentny czytnik poziomu aktywnej melaniny w skórze – Skintel™,  którego w laserze LightSheer  nie było. Pozwala na mierzenie poziomu aktywnej melaniny przed każdym zabiegiem, co przekłada się na dokładne automatyczne dobranie parametrów zabiegu do indywidualnych cech pacjenta (poziom melaniny u tego samego pacjenta może zmienić się na przestrzeni tygodni).  Dzięki takiej innowacji skutecznie usuwać można nie tylko owłosienie ciemne, ale również to o niskiej zawartości melaniny, czyli jasne i rude. Laser LightSheer usuwa jedynie ciemne i grube włosy.

 

Największą przewagą urządzenia VECTUS™ jest opatentowana technologia Photon Recycling, która polega na ponownym wykorzystaniu wiązki światła. Skóra podczas zabiegu odbija do 80% energii, którą emituje laser. Poprzez wbudowany w głowicy system luster cały impuls po odbiciu trafia ponownie do skóry, dzięki czemu jeszcze więcej włosów może zostać usuniętych podczas jednego zabiegu.. Dzięki temu potrzeba mniej zabiegów w porównaniu ze starszymi technologiami, jaką jest przykładowo LightSheer. Jeśli zdamy sobie sprawę, że wspomniana technologia ma już ponad 10 lat i to co w tamtym czasie było nowością teraz może nie być już tak efektywne i bezpieczne, uświadomimy sobie przewagę lasera VECTUS™.

Kolejna innowacja to system aktywnego chłodzenia Advanced Contact Cooling. Kontroluje on temperaturę ciała, chłodząc zarówno przed, w trakcie, jak i bezpośrednio po naświetlaniu światłem lasera, podczas gdy system chłodzenia Chill Tip w laserze LightSheer chłodzi górną warstwę skóry jedynie przed i po każdym impulsie, co nie zapewnia pacjentowi pełnego komfortu. Słowem – depilacja za  pomocą lasera LightSheer  jest bardziej  bolesna.

Laser VECTUS™ działa więc wydajniej, bezpieczniej, nie boli i skraca czas zabiegu do niezbędnego minimum. Za pomocą lasera LightSheer depilacja nóg (uważana za najbardziej czasochłonną) trwała nawet 3 godziny. Laser VECTUS™ skraca czas tego zabiegu do ok. 20-30 minut, a depilacja pach zajmuje ok. 1 minuty.

Lasert LightSheer  wyznaczył najwyższy standard depilacji laserowej, a ponieważ VECTUS™ to laser unowocześniony  ponad 10-letnimi badaniami , wyróżnia się on skutecznością, szybkością i największym bezpieczeństwem!

Mniejsza ilość zabiegów dzięki laserowi VECTUS™ = zaoszczędzony czas i pieniądze.