Aktualności, Pierwsza Pomoc, Projekty

Upowszechnianie wiedzy w zakresie pierwszej pomocy i rozwój Wolontariatu Ratowniczego

Mniej więcej rok temu podjęłam pierwsze kroki w celu wprowadzenia do Rocznego Programu Współpracy Miasta Poznania z NGO zapisu dotyczącego upowszechniania edukacji w zakresie pierwszej pomocy. Poza pisaniem, argumentowaniem czy konsultowaniem, równie ważne były stale prowadzone działania w zakresie edukacji, które stale się rozwijały, pokazując potencjał, jaki może skutecznie być wykorzystany przez organizacje społeczną.

Koniec roku kończyliśmy z sukcesem. Ponad 1000 przeszkolonych osób z najróżniejszych grup społecznych oraz nowy Priorytet w Rocznym Programie, który uzyskał na Sesji Budżetowej akceptację przyznanych na realizację tego zadania środków.

Czekaliśmy jeszcze kilka miesięcy i w tym tygodniu podpisałam umowę dotacji przeznaczonej na realizację zadania poświęconego upowszechnianiu edukacji w zakresie pierwszej pomocy i rozwoju usług wsparcia ratowniczego naszego Wolontariatu Pierwszej Pomocy „Ratuję, bo potrafię!”

Teraz trzeba udowodnić, że przeznaczone na ten cel środki są dobrze i skutecznie wydatkowane, licząc na to, że znajdą się w budżecie na przyszły, 2020 rok w kwocie większej, niż obecnie.

Właśnie w dniu dzisiejszym warsztatem pediatrycznym, w małym kameralnym gronie, rozpoczęliśmy realizacje tego zadania publicznego.

Poznań Wspiera