Aktualności

Transporty na wymaz

Nasza fundacja oferuje pomoc w transportach na wymaz w diagnostyce Covid-19

Usługę tą świadczymy od początku pandemii. Dzisiaj, po kolejnym transporcie, postanowiliśmy podzielić się kilkoma ważnymi refleksjami

#pomożemy

Chcemy zwrócić uwagę na kilka kwestii związanych z dojazdem na testy Covid-19.

Ideą Drive Thru jest ograniczenie ryzyka, jak jedziemy naszym samochodem, to potencjalnie posiadany wirus zostaje z nami, i naszą rodziną, z którą i tak jesteśmy non stop. Podobne jest w przypadku laboratoriów. Jeśli nie mamy możliwości jechać własnym samochodem, to w transporcie trzeba ograniczyć ryzyko. Zwykły samochód osobowy/taksówka/uber/autobus to wysokie ryzyko dla kierowcy i pasażerów, gdyż po transporcie całe wnętrze powinno być poddane dezynfekcji. Nie mamy fumigatorów/zadymiarek, które są skuteczne i szybkie, więc zostaje nam płyn do powierzchni o stężeni co najmniej 70% alkoholu. Czyli trzeba byłoby stosować jednorazowe ochraniacze na siedzenia, żeby nie zniszczyć szybko tapicerki.
Piszę to także do osób, które oferują pomoc.

Pomaganie jest super, ale róbmy to z głową 🙂

Czy to zaraz musi być ambulans? Nie, ale powinien to być samochód, który ma gródź pomiędzy kabiną kierowcy a częścią bagażową/pasażerską, czyli tak, jak ma wiele dostawczaków, oczywiście, musi być tam zamontowane siedzenie. Wtedy kierowca jest bezpieczny, nie ma kontaktu z pasażerem, a po transporcie dezynfekuje część w której miał pasażera. W takich przestrzeniach najczęściej są siedzenia z pokryciem, które łatwo czyścić lub na nim stosujemy pokrowiec. Przestrzeń ładunkową/pasażerską też łatwiej dezynfekować. Oczywiście mamy tu na myśli bardziej dostawczaki z miejscami pasażerskimi niż klasyczne minibusy pasażerskie.

Po prostu, oferując pomoc, zastanówcie się, w jaki sposób siebie i swoich bliskich, którzy korzystają z tego auta, możecie zabezpieczyć.

Nasz ambulans właśnie spełnia takie warunki, więc możemy zapewnić pełne bezpieczeństwo obu stronom.

I jeszcze jedna ważna kwestia, samo skierowanie to za mało, trzeba zawsze zadzwonić do punktu/laboratorium i potwierdzić, czy Was widzą w systemie, zazwyczaj wtedy też podają albo konkretną godzinę, albo przedział czasowy, w jakim powinno się przyjechać.

A tak na koniec, zdrówka Wam życzę i mam nadzieję, że nie do zobaczenia w tej akurat kwestii, ale gdyby taka potrzeba była, śmiało piszcie/dzwońcie 577223343,
kontakt@akceptacja.org.pl