Aktualności, Covid-19

Transport sanitarny

na terenie Poznania – darmowy!

#pomogę

TRANSPORT SANITARNY

Jeśli trzeba kogoś (w pozycji siedzącej, sama osoba musi wejść do kabiny sanitarnej) gdzieś zawieźć w sytuacji podniesionego ryzyka (np, żeby pasażerowie nie mieli najlepiej kontaktu z kierowcą), to mogę to ogarnąć. Mam ambulans, czyli kabina kierowcy jest izolowana, dezynfekcja kabiny sanitarnej jest prosta. tel 577223343 (telefon tylko do działań pomocowych).

Nie jesteśmy w strukturach Pogotowia Ratunkowego, więc nie wozimy osób z podejrzeniem Covid-19 na Odział Zakaźny, ale może być sytuacja, że ktoś musi udać się na jakieś badanie do lekarza rodzinnego, to taka opcja transportu daje w miarę duże bezpieczeństwo dla kierującego i pasażera – brak kontaktu bezpośredniego. W przypadku konieczności skorzystania z takiej formy transportu, szczegóły dogadamy z zainteresowanym. Chodzi o to, by odciążyć służby transportu sanitarnego będące w strukturach i obecnie jadące na pełnych obrotach.

Jeśli chcecie nas wesprzeć w tym działaniu, to uruchomiliśmy zbiórkę pomagam.pl/mwyknhdm.

Jeśli dostaniemy środki indywidualnej ochrony osobistej (kombinezony, resztę na razie mamy), to będziemy mogli także pomagać osobom, które przewozimy, zwiększając wtedy także zakres o transport osoby w pozycji leżącej na noszach. Jesteśmy podmiotem, dla którego firma medyczna szyje kombinezony jednorazowe. Jednak one kosztują i obecnie czekamy w kolejce (dostawa dla nas przewidziana jest pod koniec przyszłego tygodnia). Obecnie złożyliśmy zamówienie na kolejną partię (koszt 1200 zł).