Aktualności, aktualności trans

Studenci Katedry Ratownictwo Medyczne

W ostatnią środę spotkałam się ze studentami Wydziału Ratownictwo Medyczne przy Uniwersytecie Medycznym. Odbyły się dwa spotkania ze studentami II roku. W przyszłym tygodniu odbędzie się jeszcze jedno.
Podczas spotkania przedstawiłam ogólne zagadnienia związane z funkcjonowaniem osób transpłciowych a w zasadniczej części spotkania poruszone zostały aspekty medyczne, zwłaszcza w odniesieniu do kuracji hormonalnej, która może mieć wpływ na podawane podczas akcji ratunkowej leki. Kolejnym ważnym aspektem, jaki poruszyliśmy, było zapewnienie osobie ratowanej, oczywiście w miarę posiadanych możliwości, intymności, głównie w związku z możliwością wystąpienia niezgodności ekspresji płciowej z płcią biologiczną. Omówiłam także zagadnienia związane z niezgodnością dokumentów osobistych z ekspresja płciową.
Spotkania te są wynikiem wspólnych działań studentów z ASRiMK przy Uniwersytecie Medycznym i wolontariuszy naszego Wolontariatu Pierwszej Pomocy. Jest to konkretny przykład, że założenie, jakie towarzyszyło powoływaniu Wolontariatu, który prowadzą osoby transpłciowe, sprawdza się w praktyce.

Leave A Comment

Your Comment
All comments are held for moderation.