Aktualności

Staying Alive

Nasze dwa defibrylatory znajdują się już na ogólnodostępnej mapie AED. Sama aplikacja wyróżnia się bardzo ciekawa form

Sama aplikacja wyróżnia się bardzo ciekawą funkcjonalnością. Poza mapą AED, która w dodatku wyświetla tylko najbliższe nam urządzenia, zawiera w sobie telefon alarmowy oraz asystenta RKO. Dzięki temu mamy stałą możliwość przypominania sobie podstaw udzielania pierwszej pomocy w przypadku nagłego zatrzymania krążenia.

Równie ciekawą opcją jest możliwość zgłoszenia siebie, jeżeli posiada się odpowiednie kwalifikacje (potwierdzone stosownym dokumentem), jako ratownika systemu, dzięki czemu nasze umiejętności mogą zostać wykorzystane w sytuacji zagrożenia życia, o której nie wiemy.

Zachęcamy wszystkich, którzy mają wiedzę o AED, których nie ma na tej mapie, by je zgłaszać. System działa bardzo sprawnie, w ciągu kilku minut od zgłoszenia, urządzenie pojawiło się już na mapie. Te urządzenia mają nam ratować życie . Dzięki tej aplikacji nie tylko, że dowiesz się, gdzie one są, ale też możesz dowiedzieć się, jak z niego korzystać. W aplikacji znajduje się prosty instruktaż, wzbogacony o prezentacje wideo.

Polecamy, to naprawdę warto mieć w swoim telefonie. https://stayingalive.org/