Aktualności, Covid-19

Sobota z pediatrią dla bezdomnych

Misją naszej Fundacji jest zapewnianie ochrony najbardziej wykluczonym. Poniżej przedstawiamy Wam ostatnie działania naszego ambulansu.

Jednocześnie dziękujemy za wsparcie finansowe — to dzięki Waszej zrzutce codziennie możemy być aktywni! Nasza Załoga od rana wspierała najbiedniejszych mieszkańców Poznania w związku z pandemią COVID-19.

Dziś w ambulansie przeprowadzono m.in. wywiady dotyczące sytuacji zdrowotnej najmłodszych mieszkańców ogródków działkowych. Chętne mamy z dziećmi mogły skorzystać z możliwości przeprowadzenia badań profilowanych dla dzieci do lat 2. Zweryfikowano osiągniecie przez dzieci kamieni milowych rozwoju psychoruchowego, przeprowadzono badanie przedmiotowe, ze szczególnym uwzględnieniem badań bilansowych (m.in. manewry Ortolaniego i Barlowa). Ze względu na obecnie utrudniony dostęp do lekarzy rodzinnych, mamy kilkumiesięcznych dzieci miały okazję skonsultować problemy i otrzymać wsparcie. Działania dotyczyły społeczności romskiej zamieszkałej na terenie byłych ogródków działkowych w Poznaniu.

Dzięki współpracy z Wielkopolskie Stowarzyszenie Lokatorów (korzystając z tego, że nadal mamy zabezpieczenie w postaci kombinezonów i masek), dodatkowo rozdaliśmy dzieciom paczki świąteczne, które przekazała nam Wspólnota Sant’Egidio Poznań

Bardzo dziękujemy za wsparcie i zaufanie!💚

Studenckie Koło Pielęgniarstwa przy PTP – oddział Wielkopolski

Ze względu na COVID-19 najbardziej zagrożone są rodziny bez płynności finansowej, osoby bezdomne, schorowane, wykluczone mieszkaniowo i społecznie. My nigdy o nich nie zapominamy.