Aktualności, Pierwsza Pomoc

Renault Trafic w wersji sanitarnej

przystosowanej do przewozu osób chorych.

To nowy nasz nabytek, który jest odpowiedzią na zaobserwowane potrzeby w trakcie realizowanych wydarzeń plenerowych.

Nasz nowy nabytek jest autem specjalnym, ale nie uprzywilejowanym. Być może kiedyś i taki się pojawi, ale na chwile obecną taki układ nam wystarcza.

Na wyposażeniu naszej fundacyjnej sanitarki będą na pewno: nosze, które są w jej wyposażeniu, deska ortopedyczna dla dorosłych, deska ortopedyczna dla dzieci, torba ratownicza R1 z butlą tlenową i zestawem do tlenoterapii biernej i czynnej, automatyczny defibrylator zewnętrzny, nosze materiałowe składane, materiały opatrunkowe, płyny fizjologiczne.

Jego przestrzeń pozwoli też swobodnie zabierać nasze namioty i sprzęt ćwiczebny, jakie będziemy wykorzystywać podczas wydarzeń plenerowych.

Wyposażenie sanitarki pozwoli w odpowiednich warunkach, przewidzianych polskimi przepisami, udzielać pierwszej pomocy przed przybyciem karetki pogotowia. Jeśli stan poszkodowanego nie będzie stanem zagrożenia życia, będziemy mogli w pozycji leżącej lub siedzącej dostarczyć go do najbliższego szpitala.

Niewątpliwie, do czego też dążyliśmy, nasz pojazd będzie atrakcją dla dzieci uczestniczących w wydarzeniach, na których będziemy obecni.

Obecnie czeka nas aranżacja wnętrza, zakup i wykonanie odpowiednich oznaczeń, wykonanie wszystkich niezbędnych zabiegów związanych z zakupem auta (ubezpieczenia, wymiana oleju, filtrów, planujemy tez montaż radia CB i czujników cofania. Zwłaszcza ten ostatni wydatek jest bardzo ważny, bo samochód jest po prostu duży (to wydłużona wersja Trafica)

Dlatego liczymy na Wasze wsparcie w konkursie w PZU, gdyż uzyskanie tego dofinansowania pozwoli nam przeznaczyć pozostałe nasze fundusze na pokrycie niezbędnych kosztów związanych z nabytym autem. Zapewne też będziemy chcieli go jeszcze doposażyć w sprzęt medyczny.

Dlatego zachęcamy do głosowania na nasz projekt

https://pomoctomoc.pzu.pl/node/950?fbclid=IwAR17LMFJmXWxZ5uMNLOO0FTkuwcgQKyk_Lsk0EQ1q8AHmF2ropjjYo0pHv4

A tak się prezentuje nasz nowy nabytek