Aktualności, Covid-19, Pierwsza Pomoc

Poznańskie Dni Rodziny 2020

W ramach Poznańskich Dni Rodziny edycji 2020 zrealizowaliśmy dwa cykle warsztatów on-line

1. warsztaty z zasad zachowania się w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia oraz udzielania pierwszej pomocy dla dzieci

2. warsztaty pediatryczne dla młodych rodziców i rodzin oczekujących potomstwa

oraz wydarzenie specjalne

3. pokaz działań ratowniczych z wykorzystaniem certyfikowanego psa ratowniczego

Działania zostały przeprowadzone z wykorzystaniem platformy internetowej ZOOM, która umożliwia aktywny udział uczestników. Warsztaty łączyły w sobie część teoretyczną i część praktyczną – poprzez prezentacje instruktaży z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu szkolnego. Ze względu na formę on-line, warsztaty kładły większy nacisk na zagadnienia, które są w czasie tradycyjnych warsztatów omawiane w postaci wykładu.

3 warsztaty były prezentowane także na żywo – jako transmisja w mediach społecznościowych (na funpage Fundacji)

Warsztat pediatryczny – zobacz tutaj

Warsztat dla dzieci – zobacz tutaj

Pokaz ratowniczy został przygotowany wcześniej. Podczas dwóch zarejestrowane materiały, które zostały potem odpowiednio zmontowane. W czasie prezentacji, na żywo omawiane zostały metody ratownicze stosowane w Specjalistycznych Grupach Ratowniczych. Wykład został następnie zilustrowany wcześniej przygotowanym materiałem wideo.

Nasz pokaz ratowniczy składał się z dwóch elementów. Podczas pierwszego prezentowane były zagadnienia dotyczące działania grupy ratowniczej z psem. W roli głównej wystąpił Ramirez, certyfikowany pies ratowniczy

Podczas drugiej części przedstawiliśmy zasady udzielania pierwszej pomocy przez zespoły ratownicze. Pozorantka to wolontariuszka. W ten sposób chcemy też podkreślić, że jesteśmy otwarci na nowe osoby, które pasjonuje ratownictwo. Nie musisz być specjalistą. Ale, jak będziesz chcieć, z nami takim specjlalistą/ką zostaniesz na pewno!

Projekt współfinansowany w ramach dotacji Urzędu Miasta Poznań