Polish homelessness sector in solidarity with Ukraine

Dzięki dotacji od organizacji Fondation de France, Fundacja Akceptacja prowadzi w 2022 roku szereg działań na rzecz wsparcia uchodźców z Ukrainy.

Co zrobiliśmy w ramach dotacji Foundace de France:

>> Dzięki grantowi zatrudniliśmy na umowę o pracę  pielęgniarkę – uchodźczynię z Ukrainy. Zaprzyjaźniona tłumaczka przysięgła pomaga jej w tłumaczeniu i nostryfikacji dokumentów zawodowych.
 

>> Wyremontowaliśmy sale medyczne i od września przyjmujemy pacjentów. Będziemy prowadzić konsultacje medyczne oraz badania diagnostyczne dla przebywających w naszym mieście, oraz korzystających z miejsc tranzytowych, uchodźców wojennych z Ukrainy.

>> Ustaliliśmy system pomocy medycznej w ciągle funkcjonujących punktach informacyjnych i noclegowych na terenie Poznania.Zainicjowaliśmy w nich badania przesiewowe, z których jednorazowo korzysta od 20 do 30 osób. Na ich podstawie typujemy, kto potrzebuje konsultacji lekarza i je umawiamy.

>> Zrealizowaliśmy kilka transportów lokalnych, w tym jeden dla Ukraińca, który w pracy uległ poparzeniu. Zawieźliśmy go na SOR po uprzednim zaopatrzeniu ran.

>> Od pierwszych dni lipca realizowaliśmy  transporty międzynarodowe, w tym dwukrotnie ze Lwowa, pozostałe z terenu Polski. Wiedeń, Zbąszyń, Sandholm w Danii, Hamburg, Dusseldorf, Stuttgart, Berlin, Cherbourg, Zurych, Chełm, Kraków.
 
Większośc przypadków to osoby z różnymi niepełnosprawnościami, też osoby ranne po trafieniu bomby w ich dom, pacjenci po urazie czaszki. Wszyscy nasi pacjenci ewakuowani byli ze stref objętych działaniami wojennymi.

 

 

 

Projekt wspierany przez Fondation de France.

Projet soutenu par la Fondation de France.