Aktualności

Pierwsza pomoc na obszarach wodnych

Już w 2022 roku włączyliśmy się w działania ratownicze na obszarach wodnych. Stworzylismy program szkoleń z zakresu udzielania pietrwszej pomocy w przypadku urazów powstałych na plażach i w wyniku działania żywiołu, jakim jest woda.

Wzięlismy też udział w zabezpieczeniu zawodów kajakowych na Malcie.

Te pierwsze kroki spowodowały, że w tym roku zintensyfikowaliśmy te działania. Uczestniczyliśmy w zabezpieczeniach ratowniczych Triatlonu na zaproszenie Ratownictwo Wodne Sp. z o.o. oraz Aquapos. Była to super okazja, by sprawdzić się w nowym obszarze dzałań ratowniczych w oparciu o własny sprzęt ratownictwa wodnego należący do naszego partnera AMS Medic.

Jednak typowe działnia wodne są tylko dodatkiem. Pierwszym i najważniejszym działaniem, jakie oferujemy w ramach wsparcia ratownictwa wodnego, to rozwinięcie tych działań o zespoły ratownictwa lądowego wyposażone w nasze ambulanse. Takie działania realizowaliśmy już pilotażowo w Bornem Sulinowie we współpracy z tamtejszym WOPR Borne Sulinowo.

Jednak najbliższe naszemu sercu są nasze własne, autorskie projekty, czyli Pikniki Profilaktyki na Plażach. mamy za sobą już dwa takie wydarzenia, gdzie korzystając z naszych zasobów, uczyliśmy dzieci i dorsłych bezpiecznych zachowań nad wodą, sprawnego i szybkiego udzielania pomocy oraz prawidłowego zachowania na jednostkach pływających, coraz bardziej popularnych w zakresie rekreacji na obszarach wodnych.

W kolejnym roku planujemy zintensyfikować te działania, a dziś zapraszamy na króką foto i wideorelację z tegorocznych działań nad wodą