Pierwsza Pomoc, Wydarzenia

Pierwsza Pomoc na demonstracjach – wydarzenie online

Wydarzenie Fundacja Akceptacja

Wydarzenie online

czwartek o 17:00 UTC+01 – 18:30 UTC+01

Cena: za darmo

Czas trwania: 1 godz. 30 min

Publiczne  · Każdy na Facebooku lub poza nim

Po czasie intensywnych demonstracji w Polsce postanawiamy jeszcze raz przekazać wam naszą wiedzę, która może przydać się w przyszłości. Tym razem jednak pokażemy praktycznie jak zabezpieczyć osobę po kontakcie z gazem policyjnym, jak wiązać bandaże czy używać chusty trójkątnej. Zobaczycie co warto ze sobą zabrać.

Podczas demonstracji, tak samo jak w wypadku dużych imprez masowych, a nawet bardziej możemy być narażone_ni na różnego rodzaju urazy i sytuacje zagrożenia zdrowia/życia, czy to wynikające z tego, że ktoś w tłumie niechcący nas potrąci, czy w kontekście znalezienia się wśród naszych przeciwników agresywnych osób, zdarzyć się mogą też napady paniki i wiele innych. Jak widzimy mają miejsce też sytuacje, kiedy policja użyje gazu, czy innych metod stosowania przymusu bezpośredniego wobec osób uczestniczących w zgromadzeniach.
Docierają do nas sygnały o samoorganizujących się grupach pierwszej pomocy, które pomagają już od wielu tygodni na ulicach. Aby móc je wesprzeć potrzebujecie podstawowej wiedzy z zakresu Pierwszej Pomocy Przedmedycznej oraz doświadczenia lekarzy, ratowników i osób akcyjnych z grup ratowniczych, które nie pierwszy raz pomagają w takich sytuacjach.

Proponujemy Wam spotkanie z naszą Załogą, na którym opowiemy co robić w różnych sytuacjach, które mogą się zadziać w takich miejscach, jak skutecznie sobie pomagać, ale też jak przygotować się wcześniej by być jak najbardziej bezpiecznymi.
Porozmawiamy, zademonstrujemy i odpowiemy na Wasze pytania.

Spotkanie sobotnie poprowadzą:
– ratownik medyczny: Paweł Gondek
– aktywistka i ratowniczka IFACC: Agata Oleynova
Do zobaczenia!
—–
Spotkania finansowane w ramach dotacji Fundacji Batorego, Fundusz Praw Kobiet