Pierwsza Pomoc

Pierwsza pomoc na demonstracjach- spotkanie dla aktywistek_ów.

Wszystkie i wszyscy śledzimy ostatnie wydarzenia w Polsce. Podczas demonstracji, tak samo jak w wypadku dużych imprez masowych, a nawet bardziej możemy być narażone_ni na różnego rodzaju urazy i sytuacje zagrożenia zdrowia/życia, czy to wynikające z tego, że ktoś w tłumie niechcący nas potrąci, czy w kontekście znalezienia się wśród naszych przeciwników agresywnych osób, zdarzyć się mogą też napady paniki i wiele innych. Jak widzimy mają miejsce też sytuacje, kiedy policja użyje gazu, czy innych metod stosowania przymusu bezpośredniego wobec osób uczestniczących w zgromadzeniach.

Docierają do nas sygnały o samoorganizujących się grupach pierwszej pomocy, które pomagają już od wielu tygodni na ulicach. Aby móc je wesprzeć potrzebujecie podstawowej wiedzy z zakresu Pierwszej Pomocy Przedmedycznej oraz doświadczenia lekarzy, ratowników i osób akcyjnych z grup ratowniczych, które nie pierwszy raz pomagają w takich sytuacjach.

Proponujemy Wam spotkanie z naszą Załogą, na którym opowiemy co robić w różnych sytuacjach, które mogą się zadziać w takich miejscach, jak skutecznie sobie pomagać, ale też jak przygotować się wcześniej by być jak najbardziej bezpiecznymi. Porozmawiamy i odpowiemy na Wasze pytania.

Spotkanie odbędzie się na platformie Zoom w piątek 18.12. godz 17.00

Wkrótce podamy link do logowania w wydarzeniu na Facebook’u.

Spotkanie poprowadzą:
– lekarka: Joanna Goldberg
– ratowniczka KPP: Anna Maria Szymkowiak

Informacje na temat sobotniego spotkania opublikujemy wkrótce.

Do zobaczenia!

Spotkania finansowane w ramach dotacji Fundacja Batorego Fundusz Praw Kobiet