Aktualności, Pierwsza Pomoc, Projekty

Nowy wizerunek

Zakup stroju (z przyczyn od nas niezależnych nastąpiło w dostawie dwumiesięczne opóźnienie) związany jest przede wszystkim z realizacją wsparcia ratowniczego, jakie nasz Wolontariat KPP także planował od kilku miesięcy wdrożyć. Oczywiście strój służyć będzie także szkoleniom, pokazom czy prezentacjom. Już dzisiaj, gdy składałam ofertę szkoleń w jednej z podpoznańskich szkół podstawowych, czułam się zupełnie inaczej, mając na sobie strój ratownika, niż dotychczas.

Wracając do tematu, dzisiaj prezentuję wreszcie kompletny zestaw oferowanego przez nas wsparcia ratowniczego w pierwszej, najprostszej wersji – jeden ratownik KPP z torbą ratowniczą i defibrylatorem oraz własnym środkiem transportu.
Nie każde wydarzenie (piknik, wycieczka itp) wymaga zapewnienia przez organizatorów zabezpieczenia ratowniczego. Warto jednak nie bagatelizować tej potrzeby. Pracując z osobami zależnymi zabezpieczcie się dodatkowo i właśnie ta opcja, którą dzisiaj prezentuję, doskonale może temu posłużyć. Torba ta jest też plecakiem (mamy też mniejszy plecak), co pozwala także towarzyszyć grupie w czasie pieszej wycieczki w terenie, gdzie samochodem nie można się poruszać.
Zdejmijcie z siebie jedną z trosk, pozwólcie, że to my tą troskę weźmiemy na siebie, byście Wy mogli w pełni skupić się na zapewnieniu wszystkich potrzeb waszych podopiecznych.


Projekt wdrażany jest w ramach programu Prewencyjnego https://www.facebook.com/pomoctomoc/?ref=br_rs
Finansowanie samochodu służbowego możliwe jest dzięki dotacji https://www.facebook.com/FundacjaBatorego/