Aktualności

Najpierw mieszkanie

Dla nas w Fundacji dziś wyjątkowy dzień.

Kilka lat temu w ramach programu tworzenia miejsc pracy dla osób wykluczonych, we współpracy z operatorem programu Fundacją Pomocy Wzajemnej Barka, stworzyliśmy miejsce pracy dla Marka, osoby, która doświadczyła problemów bezdomności i uzależnienia.

Marek stał się z biegiem czasu bardzo ważną osobą w naszym zespole. Do tego stopnia, że obecnie jest jedną z 3 osób stałego zespołu Fundacji, które mają zwarte umowy o pracę.

Marek wykonuje w fundacji pracę niezwykle ważną, pracę, która pozwla nam na codzień zajmować się działaniami programowymi. Odpowiada za całe zaplecze socjalne, robi zakupy, utrzymuje porządek, pilnuje, by nasze kwiaty nie uschły a rybki nie padły z głodu 🙂

Wiele razy w rozmowach podkreślał, jak wiele daje mu ta praca, także w stałej walce o to, by demony przeszłości Go znowu nie dopadły.

To, że Marek jest z nami, pozwoliło mu wyjść z problemu zadłużenia poprzez ogłoszenie upadłości konsumenckiej.

Od kilku miesięcy kibicowaliśmy Marokwi w procesie pozyskania własnego M. I właśnie dzisiaj mieliśmy okazję pomóc w przeprowadzce do własnego Mieszkania.

Dla osób, które doświadczyły kryzysu bezdomności, wejście z powrotem we własne cztery ściany, jest czymś niezwykle ważnym i namacalnym dowodem, że da się, że jest o co walczyć.

Bardzo się cieszymy, że mogliśmy w naszej fundacji doświadczyć procesu „Housing First” w naszym, fundacyjnym, wydaniu

Marek, gratulacje, a my poza tym cieszymy się na dalsze wspólne lata z Tobą w naszym zespole