Aktualności, aktualności trans, Wydarzenia, Zapowiedzi "dla osób trans"

Międzynarodowy Dzień Pamięci Ofiar Transfobii

325 morderstw,

których ofiarami padły osoby transpłciowe i osoby o niejednoznacznej płci zostało zarejestrowanych w okresie od 1 października 2016 do 30 września 2017 roku!

To niestety kolejny tragiczny rekord.

Od 2005 roku organizacja Trangender Europe (TGEU) prowadzi projekt pod nazwą Trans Respect Versus Transphobia Worldwide (TVT Projekt) link, zajmujący się rejestracją morderstw dokonanych na osobach transpłciowych na całym świecie.

Niestety, z roku na rok sukcesywnie rośnie ilość zarejestrowanych ofiar śmiertelnych.       A przecież nie każde morderstwo zostaje wykryte.

O ofiarach staramy się pamiętać każdego dnia, gdyż każdego dnia ktoś z nas staje się gdzieś w świecie ofiarą ataków podyktowanych transfobią. Jednak jest w roku szczególny dzień, gdy chcemy zatrzymać się na chwilę i pomyśleć o tych wszystkich naszych siostrach i braciach, których nie ma już wśród nas, gdyż w brutalny sposób ich życie zostało przerwane.

 Reformowany Kościół Katolicki i Fundacja Akceptacja

zapraszają na uroczysty wieczór poświęcony pamięci ofiar transfobii.

 

W niedzielny wieczór w wigilię Międzynarodowego Dnia Pamięci Ofiar Transfobii, 19 listopada 2017 roku zapraszamy do Kaplicy Reformowanych Katolików (Św. Wojciech 25/7) w Poznaniu o godzinie 18:00.

Uroczystość rozpocznie krótkie wprowadzenie, po którym pełniąca posługę Akolitatu w Reformowanym Kościele Katolickim trans kobieta Anna Maria Szymkowiak, przewodniczyć będzie nabożeństwu w intencji ofiar.

O godzinie 19:00 zapraszamy na mini koncert Adama Jakubowskiego.

Adam Jakubowski – wykonuje przeboje muzyki rozrywkowej (polsko- i anglojęzyczne) od lat 80-tych do współczesności w autorskich aranżacjach na wokal, gitarę i flet. Artysta ma w repertuarze utwory z muzyki średniowiecznej, tradycyjne melodie ze Szwecji, Bretanii oraz Irlandii i własne kompozycje. Podczas koncertów wykorzystuje wyłącznie akustyczne instrumenty, dzięki czemu daje słuchaczom bezcenne doświadczenie obcowania z muzyką tu i teraz.

Cała uroczystość będzie transmitowana na żywo.

Bądźcie z nami w ten wieczór.

Dajmy razem wyraz naszemu sprzeciwowi przeciw przemocy, która nie powinna mieć miejsca!

 

 

Leave A Comment

Your Comment
All comments are held for moderation.