laser Vectus

VECTUS™ to laser diodowy o długości fali 810 nm. Badania potwierdziły, że jest aktualnie najszybszym i zarazem najmocniejszym systemem do depilacji laserowej na świecie. Wykorzystano w nim wiele nowatorskich rozwiązań decydujących o wyjątkowej skuteczności urządzenia oraz bezpieczeństwie i komforcie pacjenta. Laser diodowy Palomar VECTUS™ posiada certyfikat bezpieczeństwa i skuteczności wydany przez Amerykański Urząd ds. Żywności i Leków FDA, honorowany na całym świecie, dopuszczający je na rynek, jako urządzenia do trwałego usuwania włosów.

Laser medyczny Vectus™ , jako jedyne na świecie, wyposażone jest w inteligentny czytnik poziomu melaniny w skórze – Skintel™. W praktyce oznacza to, że przed zabiegiem urządzenie przykładane jest do skóry pacjenta w tym miejscu, z którego usuwane będzie owłosienie. Skintel™ określa poziom melaniny i na podstawie odczytu automatycznie dobiera optymalne parametry zabiegu. Indywidualne ustawienia umożliwiają zastosowanie wyższej energii. Wyklucza to możliwość poparzenia i małą skuteczność zabiegu.

Kolejnym innowacyjnym rozwiązaniem urządzenia Vectus™ wpływającym na skuteczność zabiegu jest opatentowana technologia Photon Recycling™, która polega na ponownym wykorzystaniu światła w naturalny sposób odbijającego się od skóry.

Tym samym, energia emitowana przez laser wykorzystywana jest efektywniej, a skuteczność procedury radykalnie wzrasta. Wyższa skuteczność lasera diodowego Vectus™ w stosunku do wiodącej technologii rynkowej została potwierdzona  badaniami klinicznymi.

Laser Vectus™ zapewnia bardzo wysoki komfort zabiegu poprzez zastosowane w głowicy rozwiązanie Advanced Contact Cooling , które powoduje, że skóra chłodzona jest przed, w trakcie i po emisji światła. W rezultacie wyczuwalność ciepła w trakcie procedury jest minimalna, a jej komfort znacznie wzrasta.

Laser diodowy Vectus™ jest najszybciej pracującym systemem w swojej kategorii. VECTUS™ jest laserem, które posiada dwie największe i zarazem najszybsze głowice do wykonywania zabiegów: mniejszą (12x12mm) do depilacji niewielkich i trudno dostępnych miejsc takich jak wąsik czy broda, oraz większą (23x38mm), która również posiada system chłodzenia, używaną w trakcie depilacji nóg lub pleców. Szybkość pracy lasera i zwiększona głowica zabiegowa sprawiają, że czas zabiegu ulega skróceniu nawet o 80%.

VECTUS™ opera się na melaninie – barwniku włosa. Światło zostaje zaabsorbowane przez barwnik, co w konsekwencji doprowadza do fototermolizy mieszka włosowego (termicznej destrukcji).

Głowica lasera emituje światło , które wnika w głąb skóry, gdzie jest absorbowane wyłącznie przez łodygę włosa, a konkretnie znajdującą się w nim aktywną melaninę. Wpływa to na uszkodzenie komórek macierzystych mieszka włosowego, co przekłada się na jego zniszczenie, ale także zapobiega ewentualnej regeneracji.

Istotne jest to, że światło lasera przenika do mieszków włosowych. Wiele z nich jest jednak w uśpieniu, co przekłada się na niewielką ilość melaniny. Nie da się więc ich zniszczyć już podczas pierwszego zabiegu. Kolejne z serii są przeprowadzane właśnie po to, by trwale usunąć wszystkie z nich – nawet te, których jeszcze nie widać. Dzięki temu skuteczność depilacji laserowej sięga nawet 95%, a ewentualnie odrastające włosy są cienkie i jasne, przez co są praktycznie niewidoczne.