Aktualności

Dyżur Wolontariatu Pierwszej Pomocy

To trzeba ćwiczyć! Poranek WTK

W najbliższą sobotę zapraszamy na kolejny dyżur Wolontariatu Pierwszej Pomocy Przedmedycznej.

O tym, czego uczymy, w jaki sposób, dlaczego jest to tak ważne, można usłyszeć w audycji, do której link znajduje się powyżej.

Skuteczne udzielanie pierwszej pomocy wymaga praktyki, ćwiczeń, wyrabiania nawyków. Nie ważne, czy ktoś brał udział w kursie czy nie, czy ma spora wiedzę, czy nie ma jej wcale. U nas podczas dyżuru można się przekonać, że udzielanie pomocy nie jest trudne. Że każdy może to robić prawidłowo.

Przyjdź i przekonaj się!

Mamy do dyspozycji sprzęt ćwiczebny, który w całości jest do waszej dyspozycji a nasi Wolontariusze pokażą Wam, jak z jego pomocą uczyć się i ćwiczyć udzielania pierwszej pomocy.

Na dyżur zapraszamy do siedziby FAIB, ul. Grunwaldzka 19, sala nr 12 w sobotę 24 lutego od godziny 14:00. Będziemy tam do godziny 19:00. Warto skorzystać z tej okazji.

Być może to właśnie pozwoli wam uratować komuś życie!

Już niedługo dzięki dotacji z Fundacji PZU znacznie zwiększą się możliwości szkolenia, jednak potrzebujemy wsparcia, gdyż nasz lokal, w którym chcemy docelowo prowadzić szkolenia, dyżury oraz inne działania, potrzebuje Waszego wsparcia. Można tego dokonać wpłacając darowizny, można przyjść na nasz dyżur i wpłacić „cegiełkę”, można dorzucić się tutaj Zrzutka na lokal
Naszym celem jest min to, by w siedzibie fundacji zainstalować w pełni funkcjonalny Defibrylator AED. Wtedy nie tylko w siedzibie będziemy uczyć, jak z niego korzystać, ale będziemy w przypadku sytuacji nagłej, zrobić to realnie. Nasz Wolontariat ma właśnie takie założenie. Chcemy uczyć Was, jak ratować, chcemy, byście Wy mogli uczyć też innych (stale prowadzimy nabór do naszego Wolontariatu). My wiemy jak, wiemy z kim, mamy czym. Potrzeba nam „tylko” możliwości pokrycia remontu i utrzymania lokalu. Chcemy, by nasz sprzęt był dostępny codziennie. Żeby nie leżał w szafie tylko uczył ratować życie. wasza pomoc bardzo pomoże urzeczywistnić te plany i marzenia.

Projekt jest realizowany we współpracy z partnerami:

Leave A Comment

Your Comment
All comments are held for moderation.