Aktualności, aktualności trans

CSD Berlin 2017

Christopher Street Day Berlin 2017

Pod hasłem: „Jede Stimme Gegen Rechts!” w sobotę, 22 lipca, ulicami Berlina przeszedł marsz równości.

Korzystając z zaproszenia Stowarzyszenia Grupa Stonewall, które organizowało wspólny wyjazd, reprezentacja naszej fundacji pojawiła się w Berlinie i wzięła udział w marszu. Sytuacja, jaka obecnie panuje w naszym kraju, nie pozostaje bez reakcji. Widząc naszą flagę z zaproszeniem na poznański Pride Week we wrześniu, zwracano się do nas z wyrazami współczucia i wsparcia.

Szczególnie ważne dla nas było to, jak silnie i jak w czasie marszu mocno podkreślane były prawa osób trans oraz jak wielu nas było widać. Mamy nadzieję, że mimo coraz trudniejszej sytuacji w naszym kraju, będzie nas widać coraz więcej, także podczas zbliżającego się Pride Week i marszu wolności, gdyż bez naszej obecności w przestrzeni publicznej, tak, jak dzieje się to obecnie podczas protestów „Łańcuch światła”, nie wywalczymy wiele, gdyż nikt za nas tego nie zrobi, jak sami o to nie zawalczymy.

W dniu dzisiejszym Prezydent poinformował, że zawetuje dwie z trzech ustaw reformy sądownictwa. Dla nas, osób trans, zwłaszcza podpisanie ustawy o sądach powszechnych jest bardzo groźne. Cały czas nasza sytuacja prawna jest nieuregulowana, a kierunek polityki, jaki prowadzi obecna władza, na pewno nie sprzyja wprowadzeniu tych regulacji, wręcz odwrotnie. Dlatego nie możemy przestawać mówić głośno o tym, czego cały czas jesteśmy świadkami. Jednak mimo wszystko jedno cieszy, to wzajemne porozumienie Polaków zaniepokojonych tym, co się dzieje i tym, że od tygodnia stoimy bez obaw w jednym szeregu z całym przekrojem społeczeństwa, które widzi także nas i zapala swoje swiece od naszych.

W galeriach niedługo pojawią się fotorelacje z CSD Berlin i protestów

Leave A Comment

Your Comment
All comments are held for moderation.