Aktualności, Pierwsza Pomoc

Byliśmy ponownie w Pogotowiu Społecznym

To jak dotychczas był nasz największy cykl szkoleń. Zostały uzupełnione galerie z poszczególnych dni warsztatów. A powodem do tego, by wreszcie uzupełnić ten brak na naszej stornie stały się kolejne dwa warsztaty, jakie przeprowadziliśmy na przełomie lipca i sierpnia w hostelu na Borówkach i na Jawornickiej. W obu warsztatach udział wzięli przede wszystkim nowi mieszkańcy hosteli a także personel, który nie miał okazji uczestniczyć w kursach w maju i kwietniu.
Tak, jak pisałam w relacji z kwietniowych i majowych warsztatów, wracamy tam, gdzie już byliśmy. I na pewno wracać będziemy, tym bardziej, że już zostało zgłoszone zapotrzebowanie z CIS Borówki.
Z innych powrotów, o jakich warto tutaj wspomnieć, to dwa warsztaty udzielania pierwszej pomocy dla uczestników (osób z niepełnosprawnością intelektualną) „Iskry”, jakie przeprowadziliśmy krótko przed przerwa wakacyjną ośrodka.
Naszym celem jest nie tylko docieranie z tą niezmiernie ważną edukacją tam, gdzie ona jest najbardziej potrzebna, ale także wracać tam cyklicznie.
Oczywiście, byśmy mogli robić to sprawnie i skutecznie, konieczne jest wsparcie, zarówno instytucjonalne (tutaj bardzo liczymy, że pojawią się niedługo możliwości uzyskania dalszego finansowania naszych warsztatów z budżetu miasta, gdyż obecnie zakończyliśmy cykl szkoleń w ramach małego grantu i nie mamy środków na prowadzenie kolejnych, dlatego ograniczamy znacznie ich ilość), jak i darowizny i wsparcie ze strony lokalnego biznesu.
Nasze dotychczasowe doświadczenia w tym zakresie są bardzo słabe i nieskuteczne, ale nie ustajemy w staraniach, by i to się zmieniło.
Służy temu także sieciowanie i nawiązywanie partnerstw, takich jak chociażby nawiązanie współpracy, która jest dla nas bardzo ważna, z Fundacją Projekt AED, z której wsparciem i pomocą planujemy włączać się na terenie Wielkopolski we wdrażanie Programu Powszechnej Dostępności do Defibrylacji.