Aktualności, Covid-19

Biała Sobota w czasach pandemicznych

Ostatnie dni (29 i 30.06)były dla nas pełne pracy!

Na mocy ostatnich decyzji znoszone są poszczególne obostrzenia, jednak nadal istniają znaczne utrudnienia w korzystaniu z przychodni i dostępu do opieki medycznej.

W piątek kontynuowaliśmy nasz projekt podstawowych działań diagnostycznych i informacyjnych na terenie byłych ogródków działkowych.

W sobotę organizowaliśmy tymczasowy mobilny punkt medyczno-diagnostyczny, składający się z karetki i namiotu medycznego. Projekt realizowaliśmy w ramach dofinansowania z UM Poznań na działania związane z profilaktyką chorób układu krążenia.

Przez kilka godzin na terenie Stowarzyszenie Monar Wielkopolskie Centrum Pomocy Bliźniemu dokonywaliśmy pomiarów podstawowych parametrów życiowych; prowadzilismy konsultacje z osobami chorymi, których zdrowiem zajmowaliśmy się już wczesniej (tak, aby zapewnić ciągłość opieki pielęgniarskiej i lekarskiej). Nie zabrakło również nowych Pacjentów wymagających multidyscyplinarnego podejscia — diagnozowaliśmy choroby pediatryczne, dermatologiczne i układu sercowo-naczyniowego.

Spotkaliśmy się z ciepłym przyjęciem i długimi kolejkami oczekujących na nasz przyjazd i działanie.

Serdecznie dziękujemy!💚💪

Pogotowie Społeczne

Stowarzyszenie Monar Wielkopolskie Centrum Pomocy Bliźniemu

Urząd Miasta Poznania

Studenckie Koło Pielęgniarstwa przy PTP – oddział Wielkopolski