Aktualności

Bądźmy razem – ECS 2019 (1989-2019)

Zapraszamy do Strefy Społecznej, która od 1 do 4 czerwca zorganizowana będzie w ramach odbywającego się w Gdańsku Święto Wolności i Solidarności. Gospodarzami strefy będą organizacje pozarządowe i grupy nieformalne, a celem jest pokazanie, jak dzięki ich aktywności zmienia się Polska.

Jedną z tych organizacji będzie także nasza fundacja. Będziemy obecni w dniach 1, 3 i 4 czerwca i będziemy aktywnie prezentować nasze działania, to, co nam dotychczas udało się osiągnąć.

Oczywiście, biorąc pod uwagę profil działania naszej fundacji, nie zabraknie w Gdańsku naszego Wolontariatu Pierwszej Pomocy, który będzie prowadził rodzinne instruktaże pierwszej pomocy. Będziecie mogli zobaczyć, jak to robimy, a przy okazji dowiedzieć się, jak wyglądają nasze działania w ramach WOŚP, bo jedną z naszych Wolontariuszek, która będzie z nami w Gdańsku, jest szefową jednego z poznańskich Sztabów WOŚP. Bo to już tak jest, że dobro się do siebie przyciąga 🙂

Ale oczywiście nie zapominamy też o drugim naszym obszarze działania – transpłciowości. Na naszym stoisku będą prezentowane książki poświęcone tej tematyce, min autobiograficzne książki naszej Pani Prezes. Książki będzie można kupić,w spierając w ten sposób Misję fundacji.

Odbędą się także trzy spotkania, jedno poświęcone wspomnianym książkom oraz dwa wykłady – „Transpraca inkluzywnie” prezentacja naszego projektu wsparcia młodych osób trans na rynku pracy w oparciu o wdrożoną innowację społeczną oraz „Psychologia w zawodach pomocowych” – nasz najnowszy projekt wsparcia, kierowany do kobiet zawodowo zajmujących się wspieraniem innych osób, które w swojej pracy spotykają się z sytuacjami zagrożenia życia swoich podopiecznych.

Już niedługo podamy szczegółowy plan ale najbardziej zależy nam na tym, żebyście po prostu do nas wpadli, choć na chwilę.

Do zobaczenia.

Nasz pobyt finansowany jest w ramach dotacji otrzymanej z Fundacji Gdańskiej