Americares

Działalność edukacyjna

Głównym działaniem w naszym kolejnym projekcie finansowanym z grantu Americares są Moduły szkoleniowe: celem jest opracowanie modułu, który uwzględnia sytuację społeczno-prawną w kwestii medycznej osób transpłciowych z Ukrainy. Moduł ma pomóc w nauczeniu studentów i lekarzy, jak komunikować się z pacjentami transpłciowymi, jak unikać brutalnego języka, jak budować dobre relacje, niezbędne personelowi medycznemu do skutecznej pomocy tym osobom. Niewątpliwą zaletą będzie pokazanie polskim studentom medycyny i lekarzom, na co powinni zwrócić uwagę w kontakcie z pacjentem trans z innej kultury (tu ukraińskiej).

Działanie – badania na rzecz osób LGBTQIA+

Rozszerzając działalność naszej Przychodni Akceptacja w Poznaniu, uruchamiamy dodatkowy/bezpieczny dzień na konsultacje: wydzielenie w grafiku prywatnych usług medycznych w Poznaniu (prowadzonych przez Akceptację) dnia dla osób LGBTQIA+, w tym Ukraińców, włączając osoby transgender.

Dzięki grantowi Americares chcemy stworzyć na mapie Poznania bezpieczne miejsce tęczowe dla tych osób, zapewniając im znaczny zakres wsparcia medycznego prowadzonego przez profesjonalny zespół medyków, w tym ukraińskich (mamy już dwie lekarki i jedną pielęgniarkę, jesteśmy po wstępnych rozmowach z kolejnym lekarzem. Co ważne, oni uzyskali już prawo do wykonywania swojego  zawodu w Polsce. Możemy liczyć na pomoc naszych specjalistów (urologia, chirurgia, andrologia, dermatoskopia), co daje nam duże możliwości konkretnego i realnego wsparcia

Badania ambulatoryjne i transporty medyczne – kontynuacja

Grant pozwolił nam wznowić i zwiększyć skalę realizacji transportów medycznych, w których teraz obejmujemy głównie osoby LGBT, ale nie tylko, każdy uchodźca, który znajdzie się w potrzebie, informacja do nas dotrze, a my będziemy mieć  środki, by mu pomóc, zostanie przez nas wsparty w realizacji transportu.

Pracownia ultrasonograficzna – zakup aparatu ultrasonograficznego

Poprzez zakup ultrasonografu, kolejnych testów do naszego aparatu (nota bene zakupionego również z grantu Americares), tworzymy warunki do świadczenia wysokiej jakości usług medycznych dla tych jakże doświadczonych przez los grup wykluczonych i straumatyzowanych ludzi.

Jeśli potrzebujesz pomocy, napisz lub zadzwoń

kontakt@akceptacja.org.pl

badania +48 577223343; transporty +48 721002052

Projekt finansowany przez: