Aktualności

28 Finał WOŚP

Już drugi raz z rzędu aktywnie wspieraliśmy działania Sztabu Wojtusiaki w Poznaniu podczas 28 Finału WOŚP.

Przez cały dzień w jednej ze szkolnych sal prowadziliśmy zajęcia z pierwszej pomocy, kwestowaliśmy także z puszkami, wykorzystując do tego nasz ambulans. Kulminacyjnym dla nas momentem był pokaz działań ratowniczych, podczas którego najpierw nasz ratownik-przewodnik psa ratowniczego skierował do poszukiwań swojego pasa, Ramiego, który perfekcyjnie oznaczył naszą pozorantkę, którą następnie nasz zespół ratowników zbadał (algorytm sprawdzenia czynności życiowych), umieścił na desce ortopedycznej, na której pozorantka została unieruchomiona oraz dokonał ewakuacji za pomocą noszy jednych, które są na wyposażeniu naszego ambulansu.

Aktywnie w pokazie, jak i w pozostałych działaniach tego dnia, uczestniczyły nasze młode Wolontariuszki – Ala i Lizka – po raz kolejny udowadniając, do jakiej sprawności doszły przez ostatni rok aktywnego działania w ramach naszego Wolontariatu Młodzieżowego.

Za rok widzimy się ponownie i możemy Was zapewnić, że przygotujemy coś nowego. Co? Jeśli chcecie się dowiedzieć, wpiszcie sobie w kalendarz, by podczas 29 Finału odwiedzić nasz Sztab.