Drugi etap projektu

Szanowni Państwo,

Poniższy kwestionariusz jest częścią projektu realizowanego na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu we współpracy z Fundacją Akceptacja i za przyczyną Pani Anny Marii Szymkowiak. Projekt bada sposób żywienia, stan odżywienia oraz preferencje żywieniowe osób transpłciowych.

Cześć z osób transpłciowych pojawiła się u nas osobiście na badaniu dotyczącym oceny stanu odżywienia i Państwa nawyków żywieniowych. Za co serdecznie dziękujemy. Z naszych obserwacji wynika, że u niektórych mogą pojawić się wątpliwości dotyczące sposobu żywienia i utrzymania prawidłowej masy ciała. Jako żywieniowcy, mamy więc z tym tematem poważne plany. Stawiamy hipotezę, że jedną z przyczyn są zmiany odczuwania smaku i czynniki na nie wpływające. Odpowiedź na to pytanie zależy od Państwa opinii oraz odpowiedzi na pytania jakie zawarłyśmy w kwestionariuszu.
Chodzi głównie o obserwacje osób transpłciowych na temat wpływu terapii na modyfikacje smaku.
Stawiamy hipotezę, że są podstawy by sądzić, że hormony w tym szczególnym okresie mogą mieć wpływ na odczucie smaku i fachowe doradztwo ze strony żywieniowej uchroniłoby te osoby przed popełnianiem błędów związanych z bilansowaniem swojej diety.
Niestety potrzebujemy do tego kwestionariuszy z odpowiedziami Państwa.
Badanie ma charakter dobrowolny i anonimowy, a wyniki posłużą wyłącznie do celów naukowych.

Ze względu na metodykę badania jest ono skonstruowane przede wszystkim dla binarnych osób transpłciowych. Ankietę mogą również wypełnić niebinarne osoby transpłciowe, jednak zdajemy sobie sprawę, że w przypadku niektórych pytań mogą czuć się niekomfortowo, za co z góry przepraszamy.

Udzielając odpowiedzi prosimy kierować się aktualnym stanem (masa, wzrost, wiek etc.)
Dziękujemy za poświęcony czas.

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfa-luB3XKYl1rBbK5RWxHthNL5R-Dg77j9zNFab0lFnG6p3A/viewform


Magdalena Człapka-Matyasik,
dr hab. Ośrodek Badań Żywieniowych. Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu