O nas

Poznajcie nas bliżej

Anna Maria Szymkowiak
Prezeska Fundacji Akceptacja, członkini Zarządu Stowarzyszenia Reformowanych Katolików, autorka kilku książek autobiograficznych. Od lat pracuję z ludźmi, opiekowałam się osobami niepełnosprawnymi i starszymi, studiowałam psychologię, piszę projekty, jestem akolitką i lektorką we Wspólnocie Reformowanych Katolików. Jestem Miss Trans 2012. Grałam w kliku filmach dokumentalnych. Mam dorosłego syna, mieszkam ze zwariowaną kocią damą. Jestem społeczniczką, która postanowiła resztę swojego życia poświęcić wspieraniu potrzebujących.


Laura Filipczak

Jestem Członkinią Zarządu, współorganizatorką grupy wsparcia dla osób transpłciowych, autorką poradnika poruszającego temat wizerunku odmiennego od widniejącego w dowodzie osobistym (poradnik dostępny na stronie fundacji). Jestem osobą otwartą i radosną. Dobrą słuchaczką — wyznaję zasadę, że skoro mamy dwoje uszu, a jedną buzię, to powinniśmy dwa razy więcej słuchać niż mówić. Miłośniczka kotów. Zawodowo zajmuję się nauką jazdy samochodem i motocyklem. Jestem też koordynatorką Wolontariatu Pierwszej Pomocy Przedmedycznej naszej fundacji i instruktorką pierwszej pomocy.


Honorata Pałczyńska
Jestem psychologiem i specjalistą terapii uzależnień w trakcie procesu certyfikacji.
Skończyłam studia magisterskie na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza, wybierając specjalności: seksuologia kliniczna oraz psychoterapia zaburzeń psychicznych.
Ukończyłam Studium Terapii Uzależnień i Współuzależnienia przy Instytucie Psychologii Zdrowia w Warszawie. Pracowałam w Monarze, odbywałam staże w poradni leczenia uzależnień, a obecnie jestem psychologiem i terapeutą uzależnień na Oddziale Detoksykacyjnym i Podwójnej Diagnozy w Centrum Medycznym HCP.
Prowadzę terapię indywidualną oraz grupową. W swojej pracy staram się integrować metody i techniki różnych nurtów psychoterapeutycznych.


Zofia Szydłowska
Ukończyłam dwa kierunki magisterskie w Instytucie Psychologii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza: kognitywistykę oraz psychologię (specjalizacja: seksuologia kliniczna). Przez rok studiowałam psychologię oraz nauki o zachowaniu na Uniwersytecie w Jaen (Hiszpania). Jestem również absolwentką studiów podyplomowych z zakresu Seksuologii Klinicznej – Opiniowanie, Edukacja, Terapia. Moje zainteresowania zawodowe skupiają się wokół funkcjonowania seksualnego człowieka.
Obecnie rozpoczynam Kurs Podstawowy Terapii Systemowej w Wielkopolskim Towarzystwie Terapii Systemowej, a także Kurs Terapii Par.
Aktualnie odbywam staż w Pracowni Psychologiczno-Seksuologicznej z opiniowania sądowego, a także współpracuję z Fundacją „Akceptacja” przy prowadzeniu grupy wsparcia oraz konsultacji indywidualnych dla osób transseksualnych. Na co dzień jestem również psychologiem w jednostce powołanej przez Urząd Marszałkowski w Poznaniu.
Najważniejszy dla mnie jest kontakt i relacja z drugim człowiekiem. Staram się pomagać nie tylko w oparciu o zdobyte w trakcie nauki informacje, ale przede wszystkim podchodząc indywidualnie do każdego problemu oraz dążąc do zrozumienia osoby, która zdecydowała się ten ważny krok, jakim jest rozmowa.


Ewa Laskowska
Obecnie pracuję w gabinecie psychologicznym przeprowadzając diagnozy i konsultacje psychologiczne dla Oddziałów Endokrynologii i Neurochirurgii Szpitala Klinicznego im. Heliodora Święcickiego w Poznaniu. Jestem specjalistką psychologii klinicznej, neuropsychologiem, absolwentką studiów podyplomowych w dziedzinie seksuologii. Z osobami transseksualnymi mam stały kontakt, gdyż na tutejszym Oddziale Endokrynologicznym od 12 lat przeprowadzane są kompleksowe badania osób transseksualnych. W ramach tych badań prowadzę konsultacje psychologiczne z pacjentami.


Renata Elżbieta Szewczyk

Radca prawny z 12-letnim stażem po egzaminie sędziowskim w Ministerstwie Sprawiedliwości, obecnie w trakcie przygotowania rozprawy doktorskiej z zakresu prawa cywilnego. W 1996 r. otrzymała nagrodę Prof. Kolańczyka na Wydziale Prawa i Administracji UAM i nagrodę Business and Professional Women’s Club oraz nagrodę Prezydenta Miasta Poznania w 2004 r. Prowadzi własną Kancelarię Prawną.
Od zawsze bliska mi była tematyka praw człowieka i dążenie do równego, sprawiedliwego traktowania wszystkich ludzi, co uważam za podstawową zasadę społeczną. W swojej pracy koncentruję się na osiągnięciu celu osoby której pomagam, tak aby problem z którym do mnie przyszła został pozytywnie rozwiązany.


Karolina Downar

Ukończyłam kierunek prawo na Uniwersytecie Adama Mickiewicza, studia podyplomowe – zamówienia publiczne. Jestem radcą prawnym od 2011 roku.
Pracowałam w Sądzie Rejonowym Poznań-Grunwald i Jeżyce w Poznaniu na stanowisku: asystent sędziego;  w Sądzie Rejonowym Poznań-Stare Miasto w Poznaniu na stanowisku: asystent sędziego oraz w Sądzie Rejonowym Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu na stanowisku: asystent sędziego.
Od lat współpracuję z organizacjami pozarządowymi. Bliska mi jest tematyka praw człowieka, w swojej pracy zwłaszcza w dziedzinie współpracy z NGO-sami, zorientowana jestem na wspieranie osób narażonych na wykluczenie społeczne.