Aktualności

Lato na Targach – Zdrowie Międzypokoleniowe

Już w najbliższą środę (4 lipca) zapraszamy na nasze stoisko w ramach „Lata na Targach”. Będziemy uczestniczyć w inicjatywie pod tytułem „Zdrowie międzypokoleniowe”.

Będziemy prezentować wszystkie działania, jakie nasz Wolontariat Pierwszej Pomocy realizuje, oraz opowiadać o tych, które mamy w planach. zaprezentujemy folder prezentujący Defibrylator AED, który dzięki wygraniu konkursu Tesco „Decydujesz, pomagamy” już niedługo będziemy mieć na wyposażeniu. Będziemy udzielać instruktaży z podstawowych zagadnień udzielania pierwszej pomocy z wykorzystaniem fantomów i symulatorów AED. Także Wy będziecie mogli  nauczyć się, jak prawidłowo użyć defibrylatora oraz jak prawidłowo wykonywać uciski klatki piersiowej. Nauczycie się, jak udrażniać drogi oddechowe i jak postępować w przypadku zakrztuszeń.

Ale to nie wszystko. Nasza fundacja prowadzi szereg działań ukierunkowanych na wsparcie społeczności osób transpłciowych oraz edukuje w tej tematyce. Na naszym stoisku będzie można zobaczyć film dokumentalny poświęcony tej tematyce oraz porozmawiać z nami o wszystkim, co chcielibyście wiedzieć. Czekać na Was będą dwa wygodne fotele, duży ekran i my, bohaterki tego dokumentu.

W tą środę będzie też miał debiut nasz nowy logotyp, ściśle związany z faktem wyposażenia naszego Wolontariatu w defibrylator AED (jest już gotowy, zostanie zaprezentowany, ale do użytku wejdzie w momencie, gdy defibrylator będziemy mieć już faktycznie na stanie).

Aż do połowy sierpnia, w każdą kolejną środę, zapraszamy na nasze stoisko. Jesteśmy tam dla Was, skorzystajcie z tej okazji.

 

Rozwój naszych działań jest możliwy dzięki wsparciu wielu partnerów:

 

Leave A Comment

Your Comment
All comments are held for moderation.