Warsztat z udzielania pierwszej pomocy kobietom w ciąży i niemowlakom

Ciąża to bardzo ważny okres dla osób, które oczekują potomstwa. W tym czasie jesteśmy narażeni na wiele zagrożeń, które wymagają uwzględnienia specjalnych potrzeb. Udzielanie pierwszej pomocy w przypadku osób w ciąży, wymaga wiedzy i zwracania uwagi na różne sytuacje, które mają szczególne znaczenie w przypadku ciąży. Równie ważna jest wiedza, jak rozwija się maleństwo, które staje się wielką radością i troską rodziców. Umiejętność, jak reagować prawidłowo w sytuacjach mogących prowadzić do zagrożenia życia maluszków jest czymś, co każdy rodzic wiedzieć powinien!
Jak reagować przy zakrztuszeniach, co to jest bezdech i jak przeciwdziałać, jak prowadzić RKO, kiedy można użyć AED. jak udrażniać drogi oddechowe ciężarnych, jak przykleić elektrody AED, czy otarcie na brzuchu może być groźne?
To wszystko i jeszcze wiele innych rzeczy dowiecie się podczas naszych warsztatów pierwszej pomocy, na które serdecznie zapraszamy. Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.
Miejsce – Centrum Bukowska – Bukowska 27/29
Warsztaty prowadzą ratownik medyczny i pielęgniarka położna przy wsparciu instruktorek Wolontariatu Pierwszej Pomocy Fundacji Akceptacja.
Prosimy o rejestrowanie swojego udziału drogą mailową kontakt@akceptacja.org.pl

Warsztaty odbywają się raz w miesiącu.

Podczas warsztatu można zapoznać się i nabyć za niewielką opłatą kolorową ponad dwudziestostronicową bogato ilustrowaną publikacją opracowaną i wydaną przez nasza Fundację na potrzeby tego warsztatu (okładka znajduje się na początku artykułu)

Od uczestników pobieramy niewielkie opłaty (10 – 15 zł/osoba) przeznaczone na pokrycie kosztów dojazdu i zakupu materiałów zużywalnych.