Profilaktyka chorób wewnętrznych – badania USG

Pracownia badań profilaktycznych Fundacji Akceptacja – badania USG

UWAGA! Na badania obowiązują zapisy za pomocą formularza, który znajduje się u dołu strony oraz przedpłata w wysokości 20 zł na konto fundacji (bez względu na ilość i rodzaj badań, jakie mają być przeprowadzone)

Nest Bank
PL 15 2530 0008 2021 1012 4893 0001
SWIFT/BIC: NESBPLPW

Zakres badań wraz z cenami

USG tarczycy (bez opisu) – 40zł

USG piersi (bez opisu) – 40 zł

USG jamy brzusznej (bez opisu) – 50zł:

– wątroba

– trzustka

– śledziona

– nerki

USG pęcherza moczowego (bez opisu) – 30 zł

USG ginekologiczne przez powłoki brzuszne (bez opisu) – 40 zł

Przygotowanie do badania USG jamy brzusznej

TRZY DNI PRZED BADANIEM – Po każdym posiłku należy spożyć dwie kapsułki środka ułatwiającego wydalanie gazów jelitowych (Espumisan)

DZIEŃ PRZED BADANIEM – Należy unikać spożywania produktów, które mogą spowodować nadmierne powstawanie gazów jelitowych takich jak: napoje gazowane, świeże warzywa i owoce, otręby, kasza, bita śmietana czy świeże pieczywo. Tak samo jak wcześniej po każdym posiłku należy zażywać środek ułatwiający wydalanie gazów jelitowych, a ostatni posiłek zjeść nie później niż o godzinie 18. Nie należy stosować lewatywy.

DZIEŃ BADANIA – Należy rano zażyć dwie kapsułki środka ułatwiającego wydalanie gazów jelitowych i zadbać o wypróżnienie. Na badanie należy przyjść na czczo. Nie należy nic pić ani jeść, palić papierosów a jedynie zażyć niezbędne leki. Na godzinę – dwie przed badaniem należy wypić około 1L wody niegazowanej, a na samo badanie zgłosić się z uczuciem parcia na pęcherz.

Pacjenci zgłaszający się na badanie po godzinie 14 mogą nie później niż o godzinie 8 zjeść bułkę z masłem i wypić gorzką herbatę.

Badania prowadzone będą raz w tygodniu. Dokładne daty i godziny zostaną podane na początku każdego miesiąca na stronie http://akceptacja.org.pl/jestesmydlawas/?page_id=2323

Informacje można także uzyskać pod numerem telefonu +48 / 667863841 lub pisząc na adres mailowy kontakt@akceptacja.org.pl

Adres pracowni badań profilaktycznych
28 Czerwca 1956 r, nr 149, Poznań, Wilda, 1 Piętro po lewej stronie
Terminy styczeń 2020
wkrótce

Formularz zgłoszeniowy

https://docs.google.com/forms/d/1CWv9PyCSNNtFVVmAc7VVwXtuTZMAiOtxwkWu0ulY5Y0/

Plik do pobrania