Brayden Pro

Skuteczna nauka pierwszej pomocy to przede wszystkim praktyka. A jeżeli praktyczne umiejętności można nabywać na wysokiej klasy sprzęcie, to i skuteczność nauki jest o wiele większa. Właśnie takie możliwości daje nasz nowy nabytek, fantom Brayden PRO, który poprzez system informacji zwrotnej pozwala w czasie rzeczywistym sprawdzać skuteczność prowadzonej Resuscytacji Krążeniowo-Oddechowej.

W czasie Finału WOŚP w Sztabie Wojtusiaki, zorganizowaliśmy stanowisko, na którym chętni mogli sprawdzić skuteczność prowadzonych działań ratowniczych.

Fantom poprzez aplikację w telefonie, który z kolei połączony był z komputerem, z którego obraz prezentowany był za pośrednictwem rzutnika na rozstawiony ekran, pozwalał ćwiczącym obserwować, na ile skuteczne są ich działania. Pozwalał także nam od razu informować kursantów, co robią dobrze, a co powinni poprawić.

Praktycznie bez podjęcia ucisków klatki piersiowej w przypadku NZK, szanse osoby poszkodowanej na skuteczny ratunek spadają praktycznie do zera. Dlatego tak ważne jest, by te działania podejmować, a by móc robić je skutecznie, warto ćwiczyć, a z nami możecie to robić.