Pielęgnacja niemowlaka

Ostatni warsztat pierwszej pomocy w 2018 roku był małym, kameralnym wydarzeniem, ale bardzo dla nas ważnym. Rozszerzamy zakres warsztatu z udzielania pierwszej pomocy kobietom w ciąży i niemowlakom o nowy element – naukę pielęgnacji niemowlaka.

Podczas pierwszego warsztatu poświęconego temu zagadnieniu, para przyszłych rodziców z pomocą położnej i naszego małego Krzysia uczyła się postępowania z małym, kilkudniowym dzieciaczkiem. Przy jeszcze ograniczonych możliwościach uczyliśmy się wszyscy (pisząca te słowa także) przewijać, ubierać, podnosić, obracać, kąpać małego niemowlaka. Bardzo wierne odwzorowanie anatomii niemowlaka u naszego małego Krzysia pozwala bardzo wczuć się w obowiązki.

Będziemy rozwijać tą propozycję, i preferować będziemy właśnie taką formę, małych, kameralnych spotkań dla kilku osób. Mimo, że byliśmy tylko w czwórkę, nasze spotkanie trwało dwie godziny i skończyliśmy je głownie ze względu na późna porę (21:30)

Poniżej jedno zdjęcie oraz krótki materiał wideo, który prezentuje sposób, w jaki z pomocą naszego Krzysia można uczyć się pielęgnacji niemowlaka