Pomoc To Moc Program Prewencyjny PZU

Koniec roku 2018 zaowocował bardzo ważnym projektem. Włączyliśmy się w nowy program prewencyjny, który został uruchomiony przez PZU. W ramach otrzymanej dotacji zakupiliśmy sprzęt, który zwiększa wybitnie nasze możliwości działania w ramach Specjalistycznego Wolontariatu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy „Ratuję, bo potrafię”.


Jednym z działań realizowanych w ramach projektu, jest zwiększenie możliwości działania naszego Wolontariatu w dwóch obszarach – ratowniczym i edukacyjnym

 


Pierwsza pomoc psychologiczna

Prowadząc warsztaty pierwszej pomocy, nawiązując coraz to nowe kontakty w środowisku ratowniczym, coraz częściej słyszymy o potrzebie poruszenia tematu pierwszej pomocy psychologicznej. Zazwyczaj zapominamy, skupieni na tych, którym wspólnie niesiemy pomoc i wsparcie, ze Ci, którzy pomagają, nie są robotami, że Oni też mogą potrzebować wsparcia. gdy zaczęliśmy ten temat omawiać, zaczęliśmy sobie zdawać sprawę, jak wielkie potrzeby są w tym zakresie i jak niewiele, praktycznie nic, robi się w tym zakresie. 

Korzystając z możliwości, jakie daje nam realizacja tego projektu, gdzie docieramy do wielu grup odbiorców, postanowiliśmy uruchomić wsparcie psychologiczne ukierunkowane na sytuacje związane z występowaniem stanów zagrożenia życia. uruchomiliśmy telefon zaufania i warsztaty pierwszej pomocy psychologicznej.

Poniżej znajdują się zdjęcia, które są odnośnikami do relacji z poszczególnych warsztatów. 


W kolejnych galeriach zamieszczać będziemy opisy oraz materiały multimedialne z wydarzeń, jakie odbywają się w ramach tego programu.