Wolontariat Kompetencyjny

W ramach naszego Wolontariatu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy uruchamiamy Platformę dla młodych osób (15+), które chciałyby działać społecznie, uczyć się ciekawego zawodu i zdobywać praktyczną wiedzę o jego kulisach.

Uczniowie od klas ósmych wzwyż mogą w ramach naszego Wolontariatu sprawdzić się w jednym z potencjalnych kierunków dalszego rozwoju.

Umiejętność udzielenia pierwszej pomocy jest tym, co każdy z nas umieć powinien. Jednak żeby to robić skutecznie, trzeba stale podnosić swoje umiejętności. Można to robić w różny sposób, regularnie ćwicząc, cyklicznie biorąc udział w szkoleniach i warsztatach, albo…aktywnie uczestniczyć w działaniach organizacji, które prowadzą działania edukacyjno-ratownicze. W tym ostatnim wypadku najłatwiej o zetknięcie się teorii z praktyką, a stąd już tylko krok do odkrycia, być może, pasji, która stanie się ważnym fragmentem życia codziennego.

Tak właśnie stało się w przypadku inicjatorki powołania Wolontariatu Pierwszej Pomocy w naszej Fundacji. Z drobnego fragmentu działań fundacji, w ciągu niespełna roku, działanie to stało się pasją jej inicjatorki i wytyczyło kierunek rozwoju całej Fundacji.

Dlatego postanowiliśmy zaproponować młodym ludziom, by skorzystali z okazji połączenia różnych aktywności opartych o pierwszą pomoc. Nawet, jak okaże się, że „tylko” uczycie się udzielania pierwszej pomocy, i nie pójdziecie tą drogą rozwoju dalej, to to „tylko” może zadecydować kiedyś o tym, że skutecznie udzielicie pierwszej pomocy. A jeżeli złapiecie tego bakcyla, będziecie mogli go rozwijać na wiele sposobów, czy to kontynuując naukę na kierunkach medycznych, czy to włączając się w działania jednej z wielu organizacji społecznie wspierających Państwowe Ratownictwo Medyczne.

Bez względu na twoją decyzję, czas, jaki z nami spędzisz, nie będzie czasem straconym. Gwarantujemy, że przeżyjesz wiele ciekawych chwil i wielokrotnie będziesz miał satysfakcję z dobrze wykonanego zadania.

Ta platforma jest dla Ciebie.

(gwarantujemy profesjonalne szkolenia, profesjonalny, wysokiej klasy sprzęt treningowy, kompletne wyposażenie ratownicze zgodne z wymogami dla Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy i wspaniałą atmosferę)

Z nami nie będziesz się nudzić!

Platforma powstaje w ramach dotacji Pomoc to Moc PZU