Rekord 2018

W dniu 16 października nasza fundacja była jedną z wielu organizacji i instytucji, które brały udział w próbie pobicia rekordu w jednoczesnej resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

Nasza fundacja zapewniła sprzęt i szkolenie. Wszyscy uczestnicy przeszli szkolenie z zasad udzielania pierwszej pomocy. Odbyły się one w dwóch terminach w tygodniu poprzedzającym bicie rekordu (fotogalerie tych dwóch szkoleń także niedługo zostaną udostępnione).

Nasz wkład w bicie rekordu realizowany był w Centrum Bukowska, w którym korzystamy z przestrzeni co-workingowej w ramach współpracy z Wielkopolska Rada Koordynacyjna Związek Organizacji Pozarządowych.

W biciu rekordu w wydarzeniu przez nas zorganizowanym wzięło udział 13 uczestników, co zostało potwierdzone odpowiednimi dokumentami i zostało zgłoszone do Organizatora. Potwierdzone zostało też użycie 6 fantomów.

Wszyscy uczestnicy zobowiązani byli wykonać 5 pełnych cykli RKO, czyli 30 uciśnięć i 2 wdechów ratowniczych.

Pół godziny okazało się dużym wyzwaniem dla uczestników, ale ani przez moment żaden z fantomów nie był bezczynny. Wszyscy dali z siebie bardzo dużo energii i chęci, momentami ustawiały się kolejki do fantomów, niekiedy kilka osób startowało do zwalniającego się fantomu.

Biorąc pod uwagę, że większość uczestników wykonywała pełny dwuminutowy cykl pierwszy raz, śmiało można założyć, że prawidłowego wykonywania RKO można nauczyć się szybko, do czego Was wszystkich gorąco zachęcamy!

A teraz już zapraszamy do obejrzenia filmu oraz galerii zdjęć z bicia rekordu przez:

  1. przedstawicielki Fundacji Akceptacja
  2. grupę uczniów klasy 3 Gimnazjum nr 56 w Poznaniu
  3. przedstawicieli WRK
  4. oraz gościa specjalnego, naszego najmłodszego uczestnika Jakuba, który zadziwił wszystkich uczestników swoim zapałem i umiejętnościami w RKO


Dziękujemy wszystkim za udział i zapraszamy za rok.

My będziemy bić rekord na pewno. A Wy?