Jak pomogamy w terenie

Działania Fundacji Akceptacja w terenie

Doraźna pomoc w terenie to najbardziej rozbudowany, czaso- i kosztochłonny obszar działalności Fundacji Akceptacja.

Jak wygląda zespół ratowniczy

Posiadamy 2 ambulanse, w których - w zależności od działań - pojawia się 4 ratowników-kierowców, 3 ratowników medycznych i 3 lekarzy.

Przy długich transportach angażujemy niekiedy dodatkowych kierowców-ratowników. Tygodniowo przeprowadzamy około 4-5 wyjazdów na terenie Poznania i okolic. Trwają one średnio 2-3 godziny.

Gdzie działamy

Zdecydowana większość naszej działalności to Poznań i okolice, ale wspieramy też ośrodki dla bezdomnych i DPSy na terenie całego województwa - jeździmy do Rożnowic, Nochowa, Błońska i Pobiedzisk.

Przeprowadzamy także transporty międzynarodowe. Zdarzają się one średnio raz na dwa tygodnie, ale bywa i tak, że wyjeżdżamy dwa razy w jednym tygodniu.

Ile osób korzysta z tej formy pomocy

Tygodniowo z doraźnej pomocy medycznej oferowanej przez Fundację Akceptacja korzysta około 50 osób. Szacujemy, że w skali miesiąca realnie z różnych form wsparcia Fundacji Akceptacja korzysta około 250 osób.

Godzinowo w skali tygodnia to bez transportów od 20 do 30 godzin samych działań, a jak dochodzi transport, to sam transport to ok 30 godzin. Za działaniem widocznym na zewnątrz stoją oczywiście godziny pracy „na zapleczu”. Obsługa sprzętu, planowanie, szkolenia, przygotowanie i uzupełnianie sprzętu, dojazdy, prace biurowe, koordynacja wyjazdów - tym również pracownicy Fundacji zajmują się na codzień.

Formy doraźnej pomocy